Зробити стартовою Додати в обране Написати листа

Кнопка сайту:

Головна Iнструктаж Як вибрати ніж

Як вибрати ніж

По-перше, захистить лише той ніж, який завжди з тобою. Відповідно, вибирати треба такий, щоб можна було постійно таскати в кармані. В міських умовах це скоріш за все буде великий розкладний ніж із надійною фіксацією леза.

Чим більше лезо – тим краще. Якщо лезо більше 9 см., вимагайте у продавця довідку про те, що ніж не є холодною зброєю. Останні роки в магазинах чомусь її намагаються не дати

По-перше, захистить лише той ніж, який завжди з тобою. Відповідно, вибирати треба такий, щоб можна було постійно таскати в кармані. В міських умовах це скоріш за все буде великий розкладний ніж із надійною фіксацією леза.

Чим більше лезо – тим краще. Якщо лезо більше 9 см., вимагайте у продавця довідку про те, що ніж не є холодною зброєю. Останні роки в магазинах чомусь її намагаються не дати. Чи впарити щось невиразне. В ідеалі це має бути документ із фотографією ножа і мокрою печаткою. Хоча, підійде і просто ксерокопія сертифікату Інституту Кримінальних Експертиз. До речі, там можна замовити оригінал цієї довідки – дорожче, але вже «залізно».

Ніж має відкриватися однією рукою. Ножі із пружиною і кнопкою автоматичного викидання леза надто ненадійні. Хіба що дорогі, але все одно щось може зламатися чи забитися. Тому радимо брати ножі з примусовим відкриванням. Це звичайний розкладний ніж зі спеціальною проріззю або виступом для розкладання великим пальцем (фото 1)


Фото 1. Пристрої для відкривання ножа однією рукою

Ніж має розкладатись достатньо легко, але при цьому лезо не має бовтатись. Розкладіть ніж разів п’ять. Спробуйте поштовхати лезо. Не звертайте уваги на балачки продавця про те, що можна затягти осьовий гвинт. По-перше не факт, що після цього ви зможете одним пальцем відкрити ніж. А по-друге гвинт, який ослабився від лежання на вітрині, скоріш за все потрібно буде підкручувати постійно.

Замок має надійно тримати лезо. Хоча навіть дорогі моделі не застраховані від несанкціонованого складання. Зверніть особливу увагу на те, щоб стиснувши міцно руків’я, важіль фіксації леза не розмикався. (див. фото 2)


Фото 2. Приклад небезпечної компоновки важеля

Якщо руків’я металеве, краще, коли воно прогумоване - у спітнілій долоні метал ковзатиме. Ніж має зручно лежати у долоні. Добре, коли є упор (під великий та вкацівний пальці). Взагалі не кваптесь купляти – обов’язково спочатку покрутіть ніж у руках, спробуйте, як ляже в долоні (правильний хват показано на фото 3 ), подивіться, чи зручно його носити.

а)

б)

Фото 3. Хват ножа: а – класичний, б – варіант


Фото 4. Доволі вдалий ніж

Нажаль, добрий ніж коштує недешево. Найдіть на це хоча б 100 баксів. Це буде хороша сталь, якість виготовлення. Сталь за 10 баксів ви ніколи нормально не загострите. Хоча, на безриб’ї – і виделка – зброя. Головне, не робіть ножа з терпуга чи викрутки. Саморобний ніж – гарантовані неприємності з ментами. А може навіть і стаття.

Пам’ятайте: хорошим ножем можна вразити ворога до глибини душі.

Додаток: Методика криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів

Поділитися:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нагадування патріоту


Нагадування патріоту. Ватні заходи в Україні

Насилие, деньги и секс в жизни Романа Шухевыча

Дмитро Корчинський. Поезії

Катехізис БРАТСТВА

Історія України ХХ ст.

Останні коментарі

Батальон Шахтарськ. Бій в Мар'їнці

Вступай до добровольчих загонів на захист України!

Атака на "Русское Радио"

В пошуках невідомого: об'єкт "Чорнобиль-2"

Хмара тегів