Зробити стартовою Додати в обране Написати листа

Кнопка сайту:

Головна Аналiтика Українські політв’язні: хроніки репресій і боротьби.

Українські політв’язні: хроніки репресій і боротьби.

 

Хороша новина на минулому тижні надійшла з Харкова. Головний ідеологічний референт “Патріот України” Олег Однороженко та один із харківських старшин Євген Кравчун звільнені з-під варти.

1 листопада, відбувся суд, на якому суддя змінив міру запобіжного заходу для підсудних.
Після чотирьох місяців ув`язнення в стінах слідчого ізолятора суд на клопотання народних депутатів, трудового колективу, де працює Олег Однороженко, змінив міру запобіжного заходу.

Нагадаємо, що Олег Однороженко та Євген Кравчун були затримані близько чотирьох місяців тому і звинувачені в хуліганстві за ст. 296ч. 2 та ч. 4.
Розглядаються судом три епізоди, які були скоєні у 2009 та 2010 роках. В свій час за цими випадками справи або взагалі не порушувались, або були закриті за відсутністю складу злочину.

 

Справа «васильківських терористів».

Суддя Києво-Святошинського суду Київської області Юрій Бурбела суд над так званими “васильківськими “терористами” Ігорем Мосійчуком, Володимиром Шпарою та Сергієм Бевзом перетворює в суд над ідеологією українського націоналізму. Під час останнього закритого засідання вивчаючи докази справи, а саме відеозапис презентації організації “Патріот України” у Василькові суддю Бурбелу дуже зацікавило трактування 5 точки декалогу українських націоналістів “Помсти смерть Великих Лицарів”. Суддю дуже цікавило, що таке є декалог українських націоналістів і яким саме чином збиралися помстити смерть лицарів підсудні, хто такі лицарі і таке інше.

 

 

Враховуючи те, що в обвинуваченні так званих “васильківських терористів” йде пряме звинувачення їх в сповідування фашистської ідеології, під якою обвинувачення має на увазі цитати з твору ідеолога Міхновського “Самостійна Україна” можна з впевненістю стверджувати, що суд у справі “васильківських терористів” повністю перетворився на суд над українським націоналізмом.

Політв ‘язня кандидата в народні депутати Ігоря Мосійчука перевели до Березанської колонії суворого режиму, всупереч нормам закону та протестам адвокатів і правозахисників.

Суддя Бурбела, абсолютно безпідставно, забороняє дружині Ігоря уже впродовж трьох місяців бачитись зі своїм чоловіком. За словами Ганни Мосійчук суддя пообіцяв їй, що вона ніколи не побачить Ігоря.
Нещодавно з’явилась інформація, що працівники Беркуту чи врутнішньої управи колонії “у виховних цілях” побили Ігоря Мосійчука. Його били ногами та палицями по нирках та печінці. Наразі Ігор знаходиться у передінфарктному стані.
Ігор Мосійчук, якому медики рекомендували лікування за межами СІЗО, через ряд важких хвороб наразі карається в сирому підвалі разом з людьми, хворими на туберкульоз, а тепер його ще й побито.

Тим часом інший, Вищий адміністративний суд, судить самого Бурбелу.

1 листопада відбулося чергове засідання Вищого адміністративного суду по справі судді Бурбели. У справу як позивач вступив Народний Депутат Ярослав Кендзьор.

Наступне засідання відбудеться 4 грудня, коли вже буде засідати новий парламент.

 

Харківська справа партіотівців «оборонців Римарської»

23 жовтня, мав відбутися суд над політв’язнями-націоналістами Андрієм Білецьким, Ігорем Михайленком та Віталієм Княжевським по справі “оборонців Римарської”. Проте суд було перенесено на 26 листопада. Причина: підсудні ще не достатньо ознайомлені зі справою.

Ігор Михайленко і Віталій Княжевський вже більше року перебувають в тюрмі. Голова «Патріоту України» Андрій Білецький має дружину з малолітньою дитиною. Проте суд не враховує ніяких клопотань захисту, взяття на поруки нардепів, продовжуючи безпідставне тримання під вартою патріотівців.

 

Справа Віталія Грузинова

Віталій Грузинов був ув’язнений рішенням Голосіївського суду 30 вересня 2012 року за участь у протестах на захист української мови. Йому інкримінують напад на співробітника «Беркуту», внаслідок якого той отримав невеличкий синець.

Термін тримання Віталія Грузинова під вартою за попереднім рішенням суду добіг кінця 30 жовтня.

2 листопада кілька громадських організацій, партій і правозахисних груп зібрались під стінами Лук’янівського СІЗО з вимогою випустити Віталія, так як подальше його ув’язнення є незаконним. На знак протесту проти репресій невідомі громадяни зробили напис на воротах Лук’янівки: «Свободу Грузинову».

Керівництво слідчого ізолятора було змушене зустрітися з учасниками акції. Під час розмови з лідером БРАТСТВА Дмитром Корчинським заступник начальника СІЗО Олександр Савченко не зміг пояснити, на якій підставі політв’язня не випускають на волю. Він повідомив, що рішення суду немає, є лише лист від заступника голови Київського Апеляційного суду, де йдеться про те, що справу Віталія Грузинова передано до Подільського суду. Проте, згідно українського законодавства утримувати в’язня під вартою можна лише за вироком суду.

Адвокат Віталія Грузинова Микола Личик повідомив, що засідання у справі політв’язня відбудеться в Подільському районному суді (суддя Бородій) 12 листопада о 10:30.

Справа Павличенків

2 жовтня 2012 року в Голосіївському суді відбулося останнє засідання по справі батька та сина Павличенків. Головуюча – суддя Бондаренко.

Згідно з оголошеним вироком, батьку – Дмитру Павличенку – присуджено пожиттєве ув’язнення. Сину – Сергію Павличенку – суддя винесла вирок у вигляді 13 років позбавлення волі.

Батька та сина Павличенків звинувачують у вбивстві судді Шевченківського районного суду Зубкова у 2011 році та замаху на вбивство ще однієї людини. З 26 березня того ж року вони знаходяться за гратами у Київському СІЗО.

За твердженням захисників родини Павличенків, жодних доказів та свідків причетності Павличенків до злочину немає. Фактично, всі докази та свідки свідчать на користь батька та сина Павличенків.

Тисячі футбольних фанатів стали на захист родини Павличенків. На футбольних матчах постійно вивішені банери з гаслами «Свободу Павличенкам», стіни багатьох міст України розписані графіті в підтримку Павличенків. Сергій Павличенко до ув’язнення був активним членом фанатського руху «Динамо-ультрас».

 

Поділитися:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Нагадування патріоту


Нагадування патріоту. Ватні заходи в Україні

Насилие, деньги и секс в жизни Романа Шухевыча

Дмитро Корчинський. Поезії

Катехізис БРАТСТВА

Історія України ХХ ст.

Останні коментарі

Батальон Шахтарськ. Бій в Мар'їнці

Вступай до добровольчих загонів на захист України!

Атака на "Русское Радио"

В пошуках невідомого: об'єкт "Чорнобиль-2"

Хмара тегів